googlec6093d67cbbd58ee.html

Warszawa – 20 zł + 1 $ 2013 r. – Kangur Walabia Bennetta / Kangur olbrzymi

Zestaw 20 zł + 1 $ Kangur Walabia Bennetta / Kangur Olbrzymi


Wartość nominalna 20 zł
Wymiar: 40 mm
Waga: 31,1 g
Stop: srebro AG 925
Zdobienia: tampondruk
Wyemitowano w roku: styczeń 2013

Wartość nominalna 1 $ (1 dollar australijski)
Wymiar: 40 mm
Waga: 31,1 g
Stop: srebro AG 925
Zdobienia: tampondruk
Wyemitowano w roku: styczeń 2013

Srebrna kolekcjonerska moneta o nominale 20 zł wyemitowana przez narodowy Bank Polski przedstawiająca wizerunek kangura albinosa Walabia Wennetta. Kangurzyca Wicia przyszła na świat w kwietniu 2011 roku w gospodarstwie agroturystycznym w Smętowicach pod Kołbaskowem (woj. zachodniopomorskie) i od razu podbiła serca lokalnej społeczności i turystów. W przeciwieństwie do swojego szaro-rudawego rodzeństwa jest całkowicie biała. Obecnie w Europie żyje tylko kilka kangurów-albinosów Walabia Bennetta.

Kangur Walabia Bennetta (Macropus rufogriseus) – torbacz z rodziny kangurowatych dziko żyjący w południowo-wschodniej Australii i na Tasmanii oraz niewielka populacja w Wielkiej Brytanii (zwierzęta zbiegłe z hodowli). Walabie to aktywni głównie w nocy roślinożercy żyjący w stadach lub samotnie. Dorosłe osobniki osiągają 70-90 cm i ok. 20 kg wagi.
 
Srebrna kolekcjonerska moneta o nominale 1 $ wyemitowana przez narodowy Bank Polski przedstawiająca wizerunek kangura olbrzymiego.

Monety
Skup monet Warszawa

, 20 zł + 1 $ 2013 r. – Kangur Walabia Bennetta / Kangur olbrzymi, NBP – monety kolekcjonerskie, Monety polskie, kolekcjonerskie po denominacji od 1995 do 2016, Monety 2013 r.
. Skupujemy monety, banknoty i inne kolekcje ze wszystkich dzielnic Warszawy – Warszawa Bemowo, Warszawa Białołęka, Warszawa Bielany, Warszawa Mokotów, Warszawa Ochota, Warszawa Praga-Południe, Warszawa Praga-Północ, Warszawa Rembertów, Warszawa Śródmieście, Warszawa Targówek, Warszawa Ursus, Warszawa Ursynów, Warszawa Wawer, Warszawa Wesoła, Warszawa Wilanów, Warszawa Włochy, Warszawa Wola, Warszawa Żoliborz

5/5 - (1 vote)