googlec6093d67cbbd58ee.html

Warszawa – 50 zł 2014 r. – Kazimierz Wielki – Skarby Stanisława Augusta (4)

50 zł 2014 r. – Kazimierz III Wielki – Skarby Stanisława Augusta

Wartość nominalna 50 zł

Stop (próba): Srebro Ag 999
Waga: 62,20 g
Wymiar: 45 mm
Rodzaj bicia, stempla: lustrzany
Obrzeże, kształt motyw rantu: gładki
Data emisja: marzec 2014
Wielkość emisji: do 5.000
Preferowany stan zachowania: I (menniczy)

Srebrna moneta kolekcjonerska o nominale 50 zł wyemitowana przez NBP w ramach serii "Skarby Stanisława Augusta".

Uwaga! Fotografia monety ma charakter poglądowy i ogólny, może więc odbiegać np. kolorystycznie od oryginału. Szczegóły dotyczące stanu zachowania znajdują się w opisie monety.
Moneta w zestawie z certyfikatem i w eleganckim oryginalnym etui NBP.

W 2014 roku Narodowy Bank Polski postanowił kontynuować emisję monet z serii Skarby Stanisława Augusta. Już w marcu kolekcjonerzy będą mogli nabyć monetę z wizerunkiem Kazimierza Wielkiego – ostatniego monarchy z dynastii Piastów, który znany jest przede wszystkim ze skandalu na Węgrzech oraz z tego, że zrzekł się praw do Śląska. W 2014 roku będą dostępne dwie monety z wizerunkiem tego króla. Złota moneta o nominale 500zł zostanie wybita w zaledwie 750 egzemplarzach. Nakład srebrnej monety o nominale 50 zł także będzie niski, ponieważ będzie wynosić niecałe pięć tysięcy egzemplarzy. Emisja obydwu monet została zaplanowana na 3 marca 2014 roku. Numizmaty z wizerunkiem Kazimierza Wielkiego charakteryzują się stemplem zwykłym i zapewne zyskają one uznanie wśród kolekcjonerów, chociażby z tego powodu, że są kontynuacją serii Skarby Stanisława Augusta, która to seria zostało bardzo pozytywnie przyjęta na rynku numizmatycznym. Monety z Kazimierzem Wielkim to jedna z ciekawszych propozycji Narodowego Banku Polskiego.

 
Pozostałe monety srebrne NBP z 2014 roku:
 
 
Do przechowywania monet srebrnych z 2014 roku polecamy:

Chcesz, żeby o Twojej kolekcji nie wiedziały osoby postronne – listonosz, kurier itd.? Kliknij w baner:


Monety
Skup monet Warszawa

, 50 zł 2014 r. – Kazimierz Wielki – Skarby Stanisława Augusta (4), NBP – monety kolekcjonerskie, Monety polskie, kolekcjonerskie po denominacji od 1995 do 2016, Monety 2014 r.
. Skupujemy monety, banknoty i inne kolekcje ze wszystkich dzielnic Warszawy – Warszawa Bemowo, Warszawa Białołęka, Warszawa Bielany, Warszawa Mokotów, Warszawa Ochota, Warszawa Praga-Południe, Warszawa Praga-Północ, Warszawa Rembertów, Warszawa Śródmieście, Warszawa Targówek, Warszawa Ursus, Warszawa Ursynów, Warszawa Wawer, Warszawa Wesoła, Warszawa Wilanów, Warszawa Włochy, Warszawa Wola, Warszawa Żoliborz

5/5 - (1 vote)