googlec6093d67cbbd58ee.html

Warszawa – 20 zł 2005 r. – Puchacz (Bubo bubo) – Zwierzęta Świata

20 zł 2005 r. – Puchacz (Bubo bubo) – Zwierzęta Świata
 
Wartość nominalna 20 zł
Stop: Ag925 (srebro)

Wymiar: 38,61 mm
Waga: 28,28 g
Obrzeże, kształt motyw rantu: gładki

Wielkość emisji: 61.000
Wyemitowano w roku: 15 marca 2005 r.
Preferowany stan zachowania: I (menniczy / L), minimalna patyna

Srebrna moneta kolekcjonerska o nominale 20 zł wyemitowana przez NBP w ramach serii "Zwierzęta świata".

Uwaga! Fotografia monety ma charakter poglądowy i ogólny, może więc odbiegać np. kolorystycznie od oryginału. Szczegóły dotyczące stanu zachowania znajdują się w opisie monety.


Puchacz (Bubo bubo) – gatunek dużej sowy z rodziny puszczykowatych.

Występuje wyspowo w południowej, środkowej i północnej Europie (nigdzie tam ten potężny ptak nie jest liczny), północnej Afryce oraz Azji. Liczniej gniazduje w Alpach.

W Polsce skrajnie nieliczny ptak lęgowy (ok. 270 par). Główne obszary występowania to góry na południu kraju – Sudety i Karpaty, środkowe i zachodnie Pomorze i północna Wielkopolska, puszcze w północno-wschodniej Polsce (Puszcza Białowieska) oraz Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie na Lubelszczyźnie. Jest to u nas największy gatunek krajowej osiadłej sowy. W Środkowej Europie liczebność populacji określa się na ok. 1800-2400 par lęgowych, głównie w średnich górach.

Ĺąródło: Wikipedia


Monety
Skup monet Warszawa

, 20 zł 2005 r. – Puchacz (Bubo bubo) – Zwierzęta Świata, NBP – monety kolekcjonerskie, Monety polskie, kolekcjonerskie po denominacji od 1995 do 2016, Monety 2005 r.
. Skupujemy monety, banknoty i inne kolekcje ze wszystkich dzielnic Warszawy – Warszawa Bemowo, Warszawa Białołęka, Warszawa Bielany, Warszawa Mokotów, Warszawa Ochota, Warszawa Praga-Południe, Warszawa Praga-Północ, Warszawa Rembertów, Warszawa Śródmieście, Warszawa Targówek, Warszawa Ursus, Warszawa Ursynów, Warszawa Wawer, Warszawa Wesoła, Warszawa Wilanów, Warszawa Włochy, Warszawa Wola, Warszawa Żoliborz

5/5 - (1 vote)